Czy jest szansa na całkowite wyleczenie się z nerwicy lękowej?

Witam Cierpię na nerwicę lękową od ok. 3-4 lat. Zaczęło się od mobbingu w pracy, przeszłam leczenie farmakologiczne ale tylko spotęgowało objawy, pomogła psychoterapia, jednak po 2 latach gdy pojawiły się problemy, stresy - lęki wróciły na wyższym poziomie. I tu pytanie czy jest szansa na całkowite wyleczenie się z nerwicy lękowej?

Zachęcam do podjęcia psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), którego bardzo ważnym elementem jest uczenie się jak zapobiegać oraz jak radzić sobie z ewentualnymi nawrotami problemu.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl

Nerwica to choroba przewlekła, związana z cechami osobowości, nieumiejętnością radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Pozbycie się objawów jest możliwe, ale wymaga nieustannej pracy nad sobą. Najwyraźniej efekty terapii nie były na tyle gruntowne, by nauczyła się Pani niereagowania objawami na trudności życiowe. Wskazane jest ponowne podjęcie leczenia.