Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest szansa na ciążę po podwiązaniu jajowodów?

Jestem 33-letnią kobietą. Otóż 8 lat temu miałam 2 ciążę zakończoną cesarskim cięciem przez wysokie ciśnienie 180/100 i jest to ciśnienie indukowane ciążą. Na co dzień ciśnienie mam w normie, a takie wysokie ciśnienie występuję tylko podczas ciąż. Wiedziałam, że druga ciąża zakończy się cięciem cesarskim i podjęłam decyzję o podwiązaniu jajowodów.
Mam konkretne pytanie: czy jest jakaś szansa, żebym zaszła w ciążę po podwiązaniu jajowodów i ewentualnie, gdybym zaszła w ciążę, to czy 3 ciąża zakończona cesarskim cięciem byłaby dla mnie bezpieczna?
Proszę o odpowiedź, bo to dla mnie bardzo ważne, czy po podwiązaniu jajowodów zajdę w ciążę. Będę oczekiwać na odpowiedź!
Pozdrawiam i do usłyszenia!

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Zabieg podwiązania jajowodów był u Pani wykonany ze wskazań zdrowotnych. Oznacza to, że każda następna ciąża mogłaby być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Istnieją wprawdzie metody chirurgiczne na odwrócenie skutków zabiegu, lecz ich skuteczność jest dyskusyjna. Są to zabiegi dość kosztowne oraz nierefundowane. Szansę ponownego zajścia w ciążę może dać metoda in vitro.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety