Czy jest szansa na ciążę przy WZJG i dużej niedowadze?

niedowaga a ciąża zarówno nadwaga jak i niedowaga u kobiet planujących ciażę jest niekorzystna.Mam 35 lat a od 5l choruję na wzjg ( choroba obejmuje odbytnicę i esicę) jestem bardzo szczupła mam sporą niedowagę w stosunku do wzrostu jestem i bardzo przestrzegam zaleceń dotycz diety lekkostrawnej a chciałabym w przyszłości mieć dzieci ,boję się o dzieci przez wzgląd na moje ograniczenia żywieniowe co powinnam robić by nie wystąpiły problemy nie tylko z zajściem w ciąże ale odżywieniem dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

A cykle miesiaczkowe są regularne?? Niedowaga może mieć wpływ na gospodarkę hormonalna. Gdy będzie się pani starała o ciążę i w czasie samej ciąży na pewno będą wskazane suplementy witaminowe.w razie wątpliwości sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam