Czy jest szansa na odnowienie się polipów odbytnicy?

Witam, jestem 3 lata po usunięciu polipa odbytnicy 6-7mm cewkowo-kosmkowy, usunięcie całkowite (excisio completa), dysplasia levis. Bardzo proszę o informację, co jaki czas powinienem robić badania kontrolne i jakie jest prawdopodobieństwo wznowy polipów, jak długo polipy rosną?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze powtórzyć można . Bodajże najbardziej efektywne jest wykonywanie kolonoskopii co 5 lat ale w zależności od historii medycznej można wskazać częstsza kontrole . Proszę udac się do lekarza gastroenterologa