Czy jest szansa na samoistne wydalenie kamienia?

Witam serdecznie. Badanie USG oraz urografia wykazała kamień (gładki) wielkości 1,3 mm x 0,8 mm w moczowodzie -około 10 cm od nerki. Czy jest szansa na samoistne wydalenie czy tez konieczny będzie zabieg ? Jeżeli tak to jakiego rodzaju, gdzie i czy jest on skomplikowany ? Pozdrawiam serdecznie

Jeśli rzeczywiście te wymiary kamienia Pan podaje w milimetrach to szansa na samoistne wydalenie kamienia jest bardzo duże. Samoistnie najczęściej ewakuują się złogi poniżej 5 mm średnicy.