Czy jest szansa na wyleczenie choroby psychicznej?

Witam. Moja narzeczona (26lat) jest w szpitalu psychiatrycznym (22 dni) ma zdiagnozowany zespół urojeniowy. Bierze leki. Powoli wraca do siebie , chce się leczyć i spotykać z psychologiem. Moje pytanie czy taka osoba chora ma szansę na wyleczenie? Czy ta choroba nawraca? Czy po wyjściu ze szpitala będzie mogła wrócić do pracy, prowadzić samochód, założyć rodzine? Jak wygląda życie z taką osobą? Bardzo proszę o odpowiedź

W kontekście prowadzenia samochodu- wszystko zależeć będzie od stanu narzeczonej i przyjmowanej farmakoterapii (niektóre leki mają wpływ na poziom koncentracji, uwagi itp). Warto dopytać o to lekarza prowadzącego narzeczoną, jak to wygląda w jej przypadku konkretnie.