Czy jest szansa na wzmocnienie odporności przed anginą?

Witam od pewnego czasu zmagam sie z angina I zapaleniem migdalkow w ciagu 4miesiecy mialam juz 3 razy.lekarz stwierdzil ze trzeba usunac.mam 35l.ale mam obawy bo choruje na astme I jak bylam mala laryngolog stwierdzil ze trzeba usunac a znowu alergolog ze w rzadnym wypadku bo stanowi to jakas ochronne przed wirusami I bakteriami.Chcialam sie spytac czy jest jakies inny sposob jak wzmocnienie organizmu I jak tak to czym.mieszkam w UK. Dziekuje za odp. Dominika

tran, ADEK witaminy Thonsilan,
diagnostyka migdałków wymaz ewentualne leczenie
trzeba zbadać laryngologicznie
można leczyć przyczynowo czyli wykonać waporyzację migdałków.
Moje doświadczenie w waporyzacji laserowej wskazuje iż zabieg jest niezwykle skuteczny gdyż pozwala usunąć przyczynę nawrotów zapaleń migdałków: zmniejsza je, likwiduje krypty detryt (złogi, kamienie) nieprzyjemny zapach oraz kolonizujące je bakterie. W efekcie migdałki są gładkie dobrze funkcjonują i się oczyszczają, nie powodują chrapania przy wcześniejszym przeroście a także pacjenci zgłaszają znaczną poprawę co do częśtości infekcji
Zabiegi wykonuję w znieczuleniu miejscowym tylko w Bydgoszczy i pacjent może wrócić po takim zabiegu do domu.
Ryzyko krwawienia po zabiegu jest bardzo małe w przeciwieństwie do operacyjnego usuwania migdałków, a dolegliwości bólowe są dobrze tolerowane przy użyciu popularnych leków przeciwbólowych bez recepty.
Czasami jest to alternatywą dla usuwania migdałków ale decyzja zawsze po badaniu laryngologicznym