Czy jest szansa na zapłodnienie?

W 3 dniu miesiączki kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Partner nie skończył we mnie, ani poza mną. Skończył mi się już okres i mam mlecznobiały śluz. Zauważyłam również, że znajdują się w nim jakieś grudki, piersi mnie nie bolą, jest mi często niedobrze, lecz nie wymiotuje. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Białawy śluz jest w dniach następujących po miesiączce normą. Grudki mogą jednak świadczyć o infekcji grzybiczej. Jeśli ma Pani objawy, tj. świąd w okolicy pochwy, podrażnienie sromu, to powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, aby przepisał Pani lek przeciwgrzybiczy. Do zapłodnienia mogło dojść tylko, jeżeli Pani cykle trwają 24 dni lub krócej. W takim układzie plemniki, które żyją w drogach rodnych najdłużej 7 dni, miałyby szansę dotrwać do owulacji (a ta ma miejsce ok. 10 dnia cyklu).

Pozdrawiam serdecznie!