Czy jest szansa naprostowania tego zęba?

Witam. Za 3 miesiące ściągam aparat. Skrzywila mi sie zdrowa dolna siódemka , natomiast Pani ortodontka zalecila mi go usunąć poniewaz naciska na korzen szóstki. Osemek nie mam wyrznietych. Szkoda mi tej siodemki .czy jest szansa jakoś go naprostowac??

Oczywiście szansa istnieje, ale trzeba spojrzeć na sytuację szerzej - dlaczego siódemka zmienia swoje położenie. Trzeba wziąć pod uwagę cały zgryz, pozycję ósemki, napięcie okolicznych mięśni, stan stawu skroniowo żuchwowego i wiele innych uwarunkowań. Pozdrawiam