Czy jest szansa uratowania sutka w przypadku guza liściastego piersi?

witam, mam guza liściastego piersi, jest bardzo duży-wielkości piłki nożnej,na szczęście jest łagodny,lekarz chce usunąć całą pierś.Moje pytanie brzmi czy jest szansa i czy można w tym przypadku uratować sutek i trochę samej skóry do dalszej rekonstrukcji?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani porozmawiać z lekarzem kierującym na zabieg, albo mającym go wykonać, gdyż bez dokładnego obrazu, nie da się określić, czy w Pani przypadku można zaoszczędzić brodawkę sutkową. W postaciach łagodnych należy usunąć zmiany z odpowiednim marginesem, a nie wiadomo, czy brodawka sutkowa nie wchodzi w ten margines.