Czy jest szansa, że jestem w ciąży?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 29 maja 2010. Po tym czasie rozpoczęliśmy z mężem starania o dzidziusia. W poniedziałek i wtorek, 28 i 29 czerwca 2010, pojawiła się brązowa wydzielina, coś w rodzaju brązowego budyniu, która wczoraj wieczorem przerodziła się w krew. Normalnie pomyślałabym, że to miesiączka, ale nigdy nie spotkałam się z tą brązową wydzieliną.

Dodam, że wczoraj (29 czerwca) zrobiłam rano test ciążowy i pojawiła się druga blada kreska, która wskazywałaby na ciążę, wieczorem test powtórzyłam i wyszło podobnie. Zrobiłam też wczoraj po południu test na betaHCG i dziś odebrałam wynik, wyszło 3,97. Patrząc na dodaną interpretację wskazuje na brak ciąży, jednakże nadal jestem niespokojna. Bardzo proszę o poradę czy jest jakaś szansa, że jestem w ciąży, czy powinnam powtórzyć jeszcze test?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że posiada Pani fizjologicznie poziom hormonu bHCG w granicach 4 mIU/ml. Wtedy test z moczu może pokazywać lekko bladą drugą kreskę, choć teoretycznie jego czułość jest na poziomie 25 mIU/ml. Proszę nie lekceważyć otrzymanych wyników i powtórzyć test bHCG z krwi. W przypadku ciąży wysokość stężenia tego hormonu powinna gwałtownie wzrosnąć. Ciążę można wykluczyć, jeśli będzie się nadal utrzymywać w granicach 4 mIU/ml. Niższe stężenie może wskazywać na Pani zajście w czasie ostatniego cyklu w ciążę, która jednak została szybko poroniona.

Pozdrawiam serdecznie!