Czy jest szansa, że jeszcze urosnę?

Czy jeszcze urosnę.? Mam 15 lat i 150 cm wzrostu. Moja mam ma ok 160 a tata jakieś 180 cm wzrostu.. Czy ja jeszcze urosnę.? Kiedy moja siostra była w moim wieku lekarz powiedział że już nie urośnie i zostało jej 150 cm. Teraz ma 20 lat i nie rośnie już w ogóle. Czy ja tez będę taka niska.? Czy w moim wieku (już miesiączkowałam) mogę dostać jeszcze hormony na wzrost.? Bardzo chciałabym zostać stewardessą a z tym wzrostem to raczej nie możliwe ;cc
15 LAT ponad rok temu

Witam! Dziewczynki mogą urosnąć nawet do 18-19 roku życia, jak najbardziej masz więc jeszcze szanse. W dużej mierze zależy do od czynników genetycznych i tego czy Twoja mama jeszcze urosła będąc w Twoim wieku. Podaż hormonu wzrostu uzależniona jest od tego czy istnieją do tego jakiekolwiek wskazania. Powinnaś udać się do Twojego lekarza rodzinnego, który zajmował się Tobą do tej pory i na podstawie pomiarów wzrostu w poprzednich latach będzie w stanie ocenić czy przebiega on prawidłowo. Pozdrawiam.