Czy jest szansa, że moja ciąża rozwija się prawidłowo?

Prawdopodobnie jestem w 6 tygodniu ciąży, serduszko płodu bije, ale lekarz powiedział, że pęcherzyk żółtkowy jest za duży, co to oznacza dla mojej ciąży? Wymiar pęcherzyka ciążowego to 1,28 cm, a pęcherzyka żółtkowego to 0,71cm.
Ciężko określić wiek ciąży, mimo że dokładnie wiem, że pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 26 września, ale zaraz po miesiączce chorowałam na silne przeziębienie i brałam leki, to prawdopodobnie opóźniło owulację i czas zapłodnienia (najprawdopodobniej 16 - 17 października).
Czy istnieje możliwość, że ciąża rozwija się mimo to prawidłowo? Bardzo się martwię i nie wiem, co mogę zrobić, żeby było dobrze?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pęcherzyk żółtkowy o wielkości większej od 6 mm koreluje z poronieniami w pierwszym trymestrze ciąży. Nie znaczy to, że Pani poroni, a jedynie może wskazywać, że dziecko nie rozwija się prawidłowo i do poronienia dojdzie.
Rozmiar pęcherzyka ciążowego wskazywać może na początek szóstego tygodnia, ale jeżeli rzeczywiście doszło do zaburzeń w rozwoju zarodka, to takie szacowanie jest obarczone wysokim ryzykiem błędu i ciąża może być nieco starsza.
Gdyby rzeczywiście doszło do zapłodnienia 16 października, to obecnie byłaby Pani w ósmym tygodniu ciąży (wiek ciąży podaje się od daty ostatniej miesiączki, do szacowanego wieku od momentu zapłodnienia dodając dwa tygodnie).
Pozdrawiam serdecznie!