Czy jest szansa, że poczęcie miało miejsce 10.03.?

7.02 miałam ostatni okres, przy cyklach 32 dni (z grudnia na styczeń był 39)1.03 wspolzylam z mezem,bez zabezpieczenia. 12.03 zrobiłam test wyszedł negatywny (10.03 mieliśmy także stosunek) i 16.03 wyszedł test pozytywny, a beta 18.03 wyniosła 269. Kiedy doszło do zapłodnienia? Czy jest szansa ze poczęcie miało miejsce 10.03? Czy raczej w pierwszym podanym terminie? Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest powiedzieć, aby móc to określić należałoby mieć pomiar beta hcg z 12.03 i na podstawie tempa wzrostu można byłoby coś więcej wnioskować. Sądzę, że bardziej prawdopodobne jest zapłodnienie w wyniku stosunku w dniu 1.03. Proponuję udać się do ginekologa w przyszył tygodniu. Na usg prawdopodobnie będzie można zobaczyć pęcherzyk ciążowy.