Czy jest szansa, że przenoszę ciążę?

Witam jestem w 4ciazy trzy razy rodziłam w 36tyg w tej ciąży lekarz także mówił że będzie podobnie ale niestety już 39ttdz a ja nie mam żadnych boli jedynie główka jest nisko któregoś dnia wypiłam dwie łyżki olejku rycynowego dostałam mocnych skurczy z kręgosłupa ale niestety nie spowodowało to żadnego rozwarcia szyjka jest miękka skrócona tylna czy jest szansa że ciążę przenoszę dlaczego nie robi się rozwarcie

Lek. Michał Lenard

W 39 tygodniu można jeszcze przyjąć postawę wyczekującą, nie ma konieczności interwencji. W 40 tygodniu sugeruję zgłosić się do szpitala w celu przygotowania do porodu. Jeżeli poród dalej nie będzie następował i będzie to stanowiło zagrożenie dla dziecka, lekarze wywołają akcję porodową. Pozdrawiam!