Czy jest szansa, że w przyszłości będę miała więcej niż 170 cm wzrostu?

za miesiąc będę miała 14 lat. mam 158 cm wzrostu i ważę ok. 49 kg. w ciągu ostatniego roku urosłam tylko 2 cm podczas gdy moje koleżanki urosły nawet 7/8 cm. mama ma 155 cm, a tata ok. 173cm brat ma 15 lat i maa 169 cm czy jest szansa że w tym roku urosnę tyle co one i czy jest sznsa, że w przysłości będę miała więcej niż 170 cm ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie podanych informacji nie jest możliwe określenie ostatecznej długości ciała. Z pewnością okres dojrzewania w Twoim przypadku jeszcze się nie zakończył. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze urośniesz. Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości swojego rozwoju to porozmawiaj o tym z rodzicami. W razie konieczności udajcie się wspólnie do lekarza.