Czy jest szansa, że wyrwane włosy odrosną?

Witam serdecznie. Mam 17 lat. Półtorej roku temu, po prawej stronie głowy, tam, gdzie miałam więcej włosów niż po lewej stronie, wyrwałam sobie garść włosów - nie widać żadnego łysego placka, tylko jest mniej włosów, o mniejszą połowę jak miałam na początku. I problem w tym że mi nie odrastają te włosy, a na dodatek piecze mnie po tej stronie co wyrwałam półtorej roku temu i boję się, że mi nigdy nie odrosną. I miesiąc temu wyrwała,m sobie 200 włosów z grzywki i też mi nie odrastają, jest coraz mniej włosów na tej grzywce. Czy jest szansa żeby odrosły?

Witam serdecznie.

Wzrost włosa przebiega w cyklach, który składa się z fazy wzrostu włosa i jego spoczynku, po którym włosy wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Cykl ten w obrębie owłosionej skóry głowy trwa 2-6 lat.
W Pani przypadku wszystko zależy od tego czy został uszkodzony mieszek włosowy.
Natomiast zachęcam Panią również do wizyty u lekarza rodzinnego w celu wyjaśnienia powodu wyrywania włosów, być może będzie wskazana konsultacja z psychologiem.

Pozdrawiam.