Czy jest szansa, że ząb przetrwa w tym stanie dłużej?

Witam. W nocy zgrzytlam zębami i poczułam jakby piasek. Rano w górnej szóstce zauważyłam językiem ostre krawędzie a przy plombach ciemniejsze brzegi. Dodam iż wcześniej stosowałam płukanie jamy ustnej szałwia. Szóstka ma spory ubytek jest leczona kanałowi za niedługo mam pilny wyjazd boje się że może ząb się rozsypać. Co zrobić w takiej sytuacji? Jest szansa że ząb przetrwa w tym stanie ze 2 miesiące?

Przed pilnym wyjazdem radzę zasięgnąć rady dobrego fizjoterapeuty co do przyczyn zgrzytania (ew. niestabilność miednicy, ograniczenia oponowe, kwasica metaboliczne itd.) i stomatologa - co do stanu uszkodzeń zębów. Pozdrawiam