Czy jest szansa, że zajdę w ciążę?

Mam 42 lata i mam problem, z którym nie wiem, co mam zrobić. Bardzo z mężem chcemy mięć jeszcze jedno dziecko. Ja wiem, że to późno, ale tak zdecydowaliśmy. Ja mam cykl 24-dniowy, więc miesiączkę miałam 23 grudnia, a kochaliśmy się 28 do końca, ale od tego czasu cały czas w pochwie jest widoczna krew, małe ilości, ale jest. Mam pytanie, czy mogło w tym przypadku dojść do zapłodnienia, bo owulacja przypada na 1 stycznia. Czy jest jakaś szansa? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź.

42 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Szansa istnieje. Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych nawet do 7 dni. Niewykluczone więc, że jakaś ich część dotrwa do owulacji. Płodność jest jednak w Pani wieku zwykle mniejsza niż u młodszych kobiet, dlatego niewykluczone, że będą Państwo musieli uzbroić się w cierpliwość, i starać przez dłuższy czas. Radzę współżyć również w dniu owulacji (szczególnie, jeśli potrafi Pani go zidentyfikować) i dzień wcześniej.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!