Czy jest szansa zrobić zarówno plastykę jak i wyprostowanie przegrody na NFZ?

Witam. Dostałem skierowanie od laryngologa na septoplastyke nosa, poszedłem do szpitala Bródnowskiego do następnego lekarza i dostałem kwalifikację na operację (nie wyznaczyli mi terminu bo nie miałem szczepionki na żółtaczkę typu B (czekam właśnie na drugi zastrzyk)). Lekarz powiedział, że w moim przypadku wskazana jest też plastyka ale oni tego w szpitalu Bródnowskim nie robią na NFZ. Moje pytanie, czy jest szansa zrobić zarówno plastykę jak i wyprostowanie przegrody na NFZ? Krzywą przegrodę mam po wypadku. Nos nie jest jakoś specjalnie mocno szpetny ale za piękny też nie jest. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Na NFZ wykonywane są operacje zaburzające funkcje nosa, poprawiajaca kształt do takich nie należy. Natomiast rozsądek mówi aby wykonać je w tylko jednym znieczuleniu, zwłaszcza ,ze dojście jest podobne. Do przemyślenia.