Czy jest taka możliwość aby schudnąć parę kilo i skutecznie utrzymać wagę bez jedzenia owoców i niektórych warzyw?

Mam 14 lat. Chciałabym się zapytać czy istnieje dieta bez warzyw i owoców, ponieważ ja w ogóle ich nie jadam. Mam ok 170cm wzrostu (168-170) i chyba trochę powyżej 60 kg. Bardzo dużo pije mleka. Resztę jem jak każdy. Moje drugie pytanie to czy można wpłynąć jedzeniem na kondycje, ponieważ kiedy wyjechałam do Irlandii nie miałam w-f. Przez cała podstawówkę miałam bardzo dobra kondycje (mogłam przebiec prawie 2km bez odpoczynku), a teraz ledwo co przebiegam krótki dystans. Chciałabym utrzymać wagę pomiędzy 55-60kg czy jest taka możliwość aby schudnąć parę kilo i skutecznie utrzymać wagę bez jedzenia owoców i niektórych warzyw.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Dieta bez warzyw i owoców na pewno istnieje, ale jest niezdrowa i niefizjologiczna. Warzywa i owoce dostarczają witamin i związków mineralnych, których nie zawierają produkty nabiałowe oraz zbożowe. Ponadto, zawierają one błonnik, który daje uczucie sytości, zapełnia żołądek oraz przyspiesza perystaltykę jelit.

Aby jedzenie wpłynęło na kondycję fizyczną to przede wszystkim musi być zdrowe. Odradza się potrawy ciężkostrawne - smażone, fast food'y, słodycze, słone przekąski, słodzone napoje gazowane.

Najlepsza na kondycję fizyczną jest AKTYWNOŚĆ fizyczna. Wszystko jest kwestią treningu. Jeśli zaczniesz się ruszać to będziesz miała więcej siły.

Masę ciała można utrzymać, ale bez warzyw w diecie będzie to trudne.