Czy jest to niedoleczona niedrożność trąbki czy może otoskleroza?

Od 3 miesięcy zmagam się z problemem lewego ucha. Z początku zapalenie i nadwrażliwość(już wyleczone) przekształciło się w niedroznosc trabki sluchowej co było leczone 2miesięcznym zazywaniem kropli pronosal. Od początku dolegają mi lekkie szumy uszne i dziwne uczucie w uchu podczas jedzenia(jakby kość kolidowała). Poza tym najbardziej mi dokucza uczucie "pykania", "powietrza"? w uchu podczas głośnej mowy w ciszy lub kiedy przejade palcem po małżowinie. Zauważyłem, że ta dolegliwość nie występuje w kompletnie głośnym otoczeniu np. w szkole na korytarzu. Zastanawiam się, czy jest to niedoleczona niedrożność trąbki, czy może Otoskleroza? Objawy wydają sie zgadzać, chociaż lekarz zaprzecza(na podstawie"słuch jest dobry") Proszę o przybliżenie mi tego tematu i ew pomoc. Pozdrawiam

Kolego , otoskleroza ujawnia się za zwyczaj w młodym wieku ale Ty jesteś jeszcze na nią za młody. Otosklerozę czy też dysfunkcję trąbki słuchowej można rozpoznać jednego dnia przeprowadzając w warunkach poradni laryngologicznej podstawowe badania słuchu subiektywne a więc badanie audiometryczne oraz badanie słuchu obiektywne czyli czyli tympanometrię. Wystarczy wykonać znane już od 140 tu lat badanie stroikami Hartmanna aby upewnić się w istocie choroby. Badanie to daje czasami więcej informacji o stanie narządu słuchu niż badanie RM czy też TK. Zmień po prosu laryngologa.