Czy jest to rak piersi? Co mam zrobić?

Dzień dobry. Mam 13 lat i bardzo boję się raka piersi, gdyż moja babcia miała i być może mogę mieć go "genetycznie". Pod prawym sutkiem czuję guza i bardzo boli gdy go dotykam. Na sutkach mam takie wrzodziki i gdy je wyciskam wychodzi taka biała kleista wydzielina... Czy to mogą być objawy raka?

Dzień dobry!

Masz najwyraźniej stan zapalny piersi. Poproś mamę, żeby Cię czym prędzej zabrała do lekarza. Sytuacja może się pogorszyć i zapalenie może zająć całą pierś, a potem będzie zniekształcona.

Z poważaniem