Czy jest w ogóle szansa na powrót do stanu sprzed palenia?

Mam 26 lat, przez ostatnie 6 lat paliłam marihuanę. Najpierw okazjonalnie, później coraz częściej, aż w końcu codziennie. Dzień zaczynałam od lufki,po śniadaniu kolejna i tak cały dzień. I tak trwało te wszystkie lata, aż któregoś dnia zdałam sobie sprawę, że jestem uzależniona i jak zioło negatywnie na mnie wpływa, głównie na mózg. Zawszę byłam uważana za inteligentną, wygadana i bardzo rozgarniętą osobę. Zdałam sobie sprawę ile straciłam, udało mi się rzucić miesiąc temu. Ale niestety ciągle odczuwam negatywne skutki, problemy z koncentracją, beznadziejna pamięć krótkotrwała, ogólna niechęć do życia i do działania (moje życie towarzyskie praktycznie nie istnieje)... jak sobie z tym poradzić? Zaczęłam brać żeń-szeń syberyjski na poprawę pracy mózgu, ale czuję, że to za mało. Czy jest w ogóle szansa na powrót do stanu sprzed palenia, jeśli tak to jak sobie pomóc? z góry dziękuje za odpowiedź

Bardzo się cieszę, ze udało Ci się zatrzymać nałóg, teraz będziesz musiała dać czas czasowi:) i nauczyć się cieszyć życiem bez THC. Jest to możliwe!!! Jeśli chodzi o pamięć i koncentrację możesz zacząć ją ćwiczyć poprzez różne ćwiczenia - w internecie znajdziesz tysiące przykładów. Organizm człowieka,bardzo długo oczyszcza sie z THC...jeszcze pól roku po zaprzestaniu palenia,można go wykryć w organizmie.
Problemy z pamięcią i koncentracja powinny z czasem minąć. Ćwicz pamięć i zacznij suplementacje np magnez,lecytyna, kwasy omega, ogólnie wszystko,co poprawia funkcjonowanie mózgu. Bądź cierpliwa i nie oczekuj szybkich zmian - one nadejdą, ale nie natychmiast. Mogę jeszcze polecić podjęcie terapii, spotkania z terapeuta pomogą i.przetrwać cięższe chwile, szczególnie te, kiedy być może pojawi się głód zapalenia. Przewlekłe stosowanie marihuany czasami może prowadzić do zespołu abstynencyjnego. Stan ten stwierdza się po zakończeniu lub zmniejszeniu używania konopi w dużych dawkach. U osoby uzależnionej stwierdza się objawy, takie jak: silne pragnienie zapalenia marihuany, bezsenność, lęk, brak apetytu, nadmierne pocenie się, nadwrażliwość na ból oraz wybuchy agresji.