Czy jest zależność pomiędzy suchą skórą, a hormonami?

Proszę o poradę.Mam bardzo suchą skórę całego ciała-czy parafina mogłaby być właściwym kosmetykiem nawilżającym?Używając balsamów nie dostrzegam efektu nawilżenia jakiego mogłabym się spodziewać(skóra swędzi ma zaczerwienienia) Dodam do ścisłości że stale przyjmuję euytrox100 po operacji tarczycy-czy jest jakaś zależność suchej skóry a hormonami?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, istnieje związek. W przebiegu niedoczynności tarczycy jak najbardziej objawem może być przesuszona skóra. Można zastosować wspomniane kosmetyki. Warto także wykonać powtórne oznaczenie poziomu hormonów tarczycowych.