Czy jestem gruba (45 kg, 156 cm), jak tak, to jaką dietę polecacie?

Cześć! Mam 12 lat, 156 cm wzrostu i ważę 45 kg. Chciałabym ważyć 40-42 kg, czy to możliwe?

12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

nie jesteś gruba i nie powinnaś się odchudzać. Twoja masa ciała jest idealna, na co wskazuje BMI=18,5 odpowiadające wartości 50 centyla. Odchudzanie w wieku dorastania może niekorzystnie odbić się na zdrowiu. Odżywiaj się zdrowo i dbaj o regularną aktywność fizyczną, a zachowasz zdrowie i zgrabną sylwetkę.
Zachęcam do lektury artykułów na temat zdrowego odżywiania.

Pozdrawiam