Czy jestem gruba? Czy powinnam schudnąć?

Mam 157 cm i ważę 53 kg. Jestem kobietą, mam 13 lat. Jestem gruba? Co powinnam zrobić żeby schudnąć ?

Witam serdecznie.

Twoje BMI wynosi 21,5 i odpowiada wartości około 80 centyla, co oznacza, że Twoja masa ciała mieści się w zakresie normy. Nie powinnaś się odchudzać. Powinnaś natomiast zdrowo się odżywiać i dużo ruszać, aby wspomagać rozwój swojego organizmu w okresie dorastania.

Dieta bogata w warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego ziarna, chudy nabiał, mięso i ryby z pewnością Ci w tym pomoże. Nie zapominaj o regularnej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam