Czy jestem już zabezpieczona przed ciążą?

Witam w czwartek 16 maja dzień po zakończeniu miesiączki wzielam 2 pierwsze tabletki antykoncepcyjne qlarila w piątek wzielam kolejne 2 z opakowania od soboty biorę już codziennie po jednej według planu i o stałej porze. Jutro wezmę 16ta tabletkę z opakowania. Do końca opakowania zostało 12 tabletek. Planowany okres mam na 7 czerwca. Jestem już po dniach plodnych. Mam pytanie gdyż jest to moje pierwsze opakowanie po 5 latach nie stosownia żadnej antykoncepcji, czy po tych 16 tabletkach jestesm już zabezpieczona przed niechcianą ciążą? Czy lepiej wziąć pierwsze opakowanie do końca i zacząć kolejne.

Po co wzięła Pani po 2 tabletki, po zakończeniu miesiączki? Prawidłowe postępowanie to wzięcie pierwszej tabletki w pierwszy dzień Pani okresu. W ten sposób raczej w tym cyklu doszło do owulacji. A podczas prawidłowego brania tabletek nie dochodzi do owulacji, więc nie ma dni płodnych. Teraz radzę stosować dodatkową metodę, nie robić przerwy i dopiero od kolejnego opakowania będzie Pani w pełni chroniona.