Czy jestem narażona na raka wątroby?

WITAM MAM HBV OD 20Lwyniki ok usg tez wiremia poniżej 20ul lekarz mowi ze nie mozna jej policzyc ze slad tylko czy przy tskim st jestem narazona na raka watroby i marskosc czy hbv to napewno rak i powikłania ile sie zyje z tym .PROSZE O POWAZNA ODP ZA TYPU PROSZE SIE UDAC DO ZAKAZNIKA DXIEKUJE JESTEM POD OPIEKA

W takiej sytuacji klinicznej prawdopodobieństwo powikłań zakażeniem wirusem typu B wątroby jest znikome, porównywalne ze zdrowymi osobami. Nie ma powodu do niepokoju. Proszę zgłaszać się systematycznie na kontrole do prowadzącego lekarza zakaźnika, a na pewno będzie wszystko w porządku.