Czy jestem nękana psychicznie przez męża?

Witam mam pytanie czy jestem nękana psychicznie przez męża mój maz zabrania mi wszystkiego nie mogę spotykać się z koleżankami mam tylko siedzieć w domu z dziecimi i go słuchać nie wolno mi powiedzieciec swojego zdania bo odrazu wpada furie wyzywajac mnie od najgorszych przy dzieciach dzieciom nie mogę kupić tego czy tego rozlicza mnie z każdej Złotówki Wymyśla nie stworzone rzeczy chce od niego odejść ale nieman do kad z dziećmi prosze o pomoc bo nie dajerady

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że sama potrafi Pani odpowiedzieć sobie na to najważniejsze pytanie. W sytuacji, którą Pani opisuje najlepszym "termometrem" określającym jak ona na Panią wpływa jest Pani poczucie bezpieczeństwa. Jeśli czuje się Pani zagrożona, odczuwa Pani lęk w wyniku zachowań męża to najprawdopodobniej doświadcza Pani przemocy. Przemoc to takie zjawisko, które rozwija się w czasie pozbawiając sił i zasobów, żeby sobie z nią poradzić. Prawdopodobnie potrzebuje Pani pomocy z zewnątrz po to by odzyskać siły i wykonać kroki niezbędne do zatrzymania przemocy w swoim życiu. Proszę udać się do miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej (do pracownika, który zajmuje się terenem na którym Pani mieszka). W tej instytucji są procedury i mam nadzieję ludzie, którzy będą Pani mogli pomóc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, według tego co Pani napisała jest Pani pod silną kontrolą męża który krzywdzi Panią i nęka psychicznie. Jeżeli mąż kontroluje Pani wydatki, rozlicza z każdej wydanej złotówki to jest to również przemoc ekonomiczna. Proszę skontaktować się z ośrodkiem interwencji kryzysowej lub MOPS gdzie otrzyma Pani bezpłatną pomoc psychologiczną, jak i poradę prawną. Warto się zastanowić jakie ma Pani możliwości wsparcia, pomocy, gdzie mogłaby się Pani udać. Przesyłam link do strony: http://gops.tymbark.pl/pl/762/0/przemoc-w-rodzinie.html Proszę również skorzystać z telefonu zaufania (http://www.niebieskalinia.pl): 800-120-002 Proszę nie zwlekać.
Pozdrawiam serdecznie

Z opisanej przez Pani sytuacji wynika, że mąż silnie Panią kontroluje, ta kontrola nosi znamiona znęcania się psychicznego. Jeżeli czuje się Pani źle w tej sytuacji, boi się Pani męża i jest przez niego ograniczana, a dodatkowo cierpią na tym dzieci, proszę zgłosić się po pomoc, może to być ośrodek pomocy społecznej w miejscu Pani zamieszkania, lub ośrodek interwencji kryzysowej. Istnieją również grupy wsparcia dla ofiar przemocy. Ważne, żeby nie była Pani w tej sytuacji pozostawiona sama sobie, tylko zwróciła się po wsparcie do osób, które wiedzą jak go udzielić.

Pozdrawiam serdecznie.