Czy jestem typem androgennym?

Witam. Od jakiegoś czasu strasznie wypadają mi włosy. Miałam robione różne badania. Wyniki niby wskazują na normę, ale ostatnio mój ginekolog powiedzial mi, że to nasilone wypadanie ma związek z tym, iż poziom estradiolu w stosunku do progesteronu jest 1:2. Testosteron: 0,84 ng/ml, norma- 0,09 - 1,09. Androstendion: 3,06 ng/ml, norma - 0, - 3,30. Estradiol E2: 27 pg/ml, norma 21-251 (badanie wykonane w 7 dniu cyklu). Progesteron: 0,3 ng/ml, norma 0,1-0,3 *badanie wykonane w 7 dniu cyklu. Czy faktycznie jest powód do zmartwień?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W celu wyjaśnienia przyczyn wypadania włosów i określenia jego typu proponuję wizytę u dermatologa. Łysienie andreogenne jest tzw. łysieniem łojotokowym i wiąże się z występowaniem silnego łojotoku. U kobiet najczęściej występuje łysienie rozlane.

Jeżeli chodzi o ewentualne zaburzenia hormonalne, w tej chwili nie ma jednoznacznych niepokojących wyników. Za mało danych by np. podejrzewać PCO. Więc jeżeli poza wypadaniem włosów (co może równie dobrze być spowodowane nieodpowiednią dietą) nie ma żadnych innych dolegliwości niepokojących, myślę, że nie ma wskazań do żadnego postępowania.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat przyczyn łysienia.

Serdecznie pozdrawiam!