Czy jestem uzależniona od seksu?

Witam, mam 19 lat i ciągle chce mi się seksu. Mam chłopaka, ma 26 lat i w łóżku jest mi z nim cudownie ale on nie chce seksu w takiej częstotliwości co ja. Ja mogę robić to codziennie po kilka razy dziennie i nawet jeśli to robimy ja ciągle chcę więcej, ciągle myślę o seksie, o różnych pozycjach, fetyszach i wyobrażam sobie ciągle seks z moim chłopakiem a także z innymi w akcie desperacji. Czuję się bardzo pożądana i uwielbiam się tak czuć a seks daje mi cudowne doznania i sama myśl bardzo mnie podnieca ale nie mogę tego robić tak często ze względu na mojego chłopaka. Dodam jeszcze, że przez pewien czas myśleliśmy czy nie zrobić trójkącika z jakimś obcym chłopakiem (mój chłopak sam to zaproponował lecz temat ucichł bo on boi się, że będzie mi się bardziej podobało z kimś innym i że będzie zazdrosny, rozumiem to ale wyobrażam sobie często właśnie takie sytuacje). Nie wiem czy to normalne, czy to hormony czy już coś poważniejszego jak uzależnienie? Proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to męczy :(

Trudno postawić diagnozę uzależnienia przez internet, najlepiej byłoby porozmawiać ze specjalistą na żywo (seksuologiem albo terapeutą uzależnień). Trzeba by rozpoznać np z jakich pobudek inicjuje Pani seks, czy to czyste pożądanie czy jest tam coś innego, np regulowanie emocji, rozładowywanie napięć, stresu, ucieczka od problemów, szukanie zapomnienia czy obsesja bycia pożądaną przez kogoś. Czy za każdym razem osiąga Pani orgazm? Czy tak jest zawsze czy w określonych sytuacjach, czy od początku rozpoczęcia współżycia tak było? Co się dzieje kiedy nie może Pani spełnić swoich potrzeb seksualnych, jak się Pani czuje? Czy miała Pani kiedykolwiek problemy przez realizację potrzeb seksualnych bądź sprawiło to jakieś kłopoty? Czy czuła się Pani źle, miała np. wyrzuty sumienia po seksie? Czy ma Pani wrażenie, że nie panuje nad swoją seksualnością? Pojawia się wiele pytań i trudno bez rozmowy rozpoznać czy to po prostu wysokie libido czy uzależnienie lub też inny temat problemowy. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałabym
przeprowadzić z Panią wnikliwy wywiad, by zbadać
okoliczności, które doprowadziły do Pani nadmiernego
zainteresowania seksem, np. czy wydarzyło się w Pani życiu
coś szczególnego, jaki styl życia Pani prowadzi itp.
Ponieważ seksualność człowieka jest ściśle powiązana
z jego psychiką, należałoby najpierw dotrzeć
do źródła Pani wzmożonego zainteresowania seksem.
Być może w ten sposób kompensuje Pani sobie jakąś
niezaspokojoną potrzebę z dzieciństwa.
Przyczyną mogą być też np. trudne doświadczenia w przeszłości.
Na seksualność człowieka mogą wpływać również
przeżywane emocje, zaburzenia nerwicowe, stres.
Jeżeli decyduje się Pani na zachowania seksualne
nie bacząc na konsekwencje i ryzyka z tym związane,
to może być jedna z form uzależnienia psychicznego.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Warto omówić problem z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również terapia na poziomie psychologicznym, polegająca
na pracy z myślami, uczuciami, przekonaniami,
decyzjami – docierająca do źródeł problemu.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta rozpozna źródła psychicznych uwarunkowań
związanych z Pani ciągłą potrzebą osiągania zaspokojenia
seksualnego i zastosuje odpowiednią technikę, dzięki
czemu będzie Pani mogła rozpocząć nowy etap w życiu
i stworzyć stabilny, satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl