Czy jestem uzależniony od masturbacji?

Witam mam 19 lat, masturbuję się od wczesnego dzieciństwa. Sądzę że jestem od niej uzależniony robię to praktycznie codziennie. Zauważyłem ostatnio że masturbacja sprawia mi coraz mniejszą przyjemność oraz że mój penis ma coraz słabszą erekcję. Mam stosunkowo regularne poranne wzwody. Ostatni stosunek odbyłem prawie rok temu kiedy byłem jeszcze w formie, obecnie zbliżamy się z moją nową partnerką do tego momentu gdzie będę musiał się wykazać. Gdzie mogę upatrywać problemu?

Witam Pana,

aby stwierdzić u Pana uzależnienie należałoby sprawdzić czy spełnia Pan jego kryteria
diagnostyczne tj. przymus masturbowania się, zespół odstawienia w sytuacji czasowej rezygnacji z masturbacji, poczucie braku kontroli, zwiększoną tolerancję (potrzebna coraz większą ilość bodźców do osiągnięcia spełnienia), kompulsywna masturbacja pomimo wynikających z niej szkód np. psychologicznych i/lub zdrowotnych oraz zaniedbywaniu innych sfer życiowych np. hobby, pracy na rzecz masturbowania się. Obecność 3 z 6. wymienionych kryteriów występujących w sposób ciągły w okresie ostatnich 12. miesięcy wskazywałaby na to.
Przyczyn Pana problemu może być wiele tj. problemy w relacjach, problemy seksuologiczne ip. Myślę, że warto byłoby rozważyć wizytę u specjalisty seksuologa i/lub terapeuty uzależnień, aby dokładniej przypatrzeć się Pańskiemu problemowi.
Pozdrawiam

Witam
Masturbacja często jest przyczyną zaburzeń erekcji .
Uprawiając masturbację wykształca się i utrwala
fałszywe nawyki reagowania seksualnego.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana trwałe zakodowanie
reakcji tylko na bodźce autoerotyczne.
Częste stosowanie masturbacji powoduje
uzależnienie od tego typu bodźców.
W efekcie blokada, brak wrażliwości
na bodźce wysyłane przez partnerkę
w trakcie gry miłosnej, a nawet
brak reakcji na dotyk czy pieszczoty
partnerki oraz brak możliwości
osiągnięcia zaspokojenia seksualnego
w układzie partnerskim z kobietą.
Warto omówić problem z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie