Czy jestem w ciąży czy przechodzę menopauzę?

Witam, mam 39 lat. Staramy się o dziecko, współżyliśmy między 12 a 17 dniem cyklu. Cykle mam 31-dniowe, dziś jest 33 d.c. i nie dostałam miesiączki w 21 d.c. miałam brązowe plamienia, które trwały 2 dni i ustały samoistnie. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, 2 dni po terminie spodziewanej miesiączki i wyszedł ujemny, wprawdzie wykonałam go wieczorem z rozcieńczonego moczu, ale w instrukcji było napisane, że to nie ma znaczenia. Nadmienię, że boli mnie brzuch od tygodnia, tak jak przed okresem i pobolewają mnie piersi. Dodam, że piersi przed okresem zaczynały mnie boleć ok. 8 dni przed miesiączką, a teraz zaczęły w dniu zatrzymania i tylko lekko pobolewają. Zawsze był to uciążliwy ból. Nie wiem, co o tym myśleć, czy to może być ciąża, czy może już menopauza. Nadmienię jeszcze, że w przeszłości dwa razy poroniłam, a w zasadzie były to: martwa ciąża i puste jajo płodowe, a później tj. 7 lat temu urodziłam syna po wielkich trudach. Proszę o radę.

Witam serdecznie!
Niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości bez przeprowadzenia badania ginekologicznego. Ze względu na podjęte przez Panią starania o dziecko wskazane jest powtórzenie testu.
Zawsze zaleca się wykonanie testu ciążowego z porannej porcji moczu. Odczyty wykonywane w godzinach popołudniowych mogą niestety dać wyniki fałszywie ujemne. Powtórny negatywny wynik testu będzie wskazaniem do wizyty u ginekologa i przeprowadzania badań hormonalnych. Jeżeli w rodzinie występowały przypadki zaburzeń tarczycy warto oznaczyć poziom TSH.
Pozdrawiam