Czy jestem w ciąży i kiedy zrobić test ciążowy?

Witam:) Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiące i 4 opakowania nie rozpoczęłam, bo źle się czułam i uznałam, że odstawię i zrobiłam to. Od ponad 2 tygodni nie biorę ich i współżyję z moim facet bez żadnych zabezpieczeń. Czy jest taka możliwość, abym była w ciąży, jeśli kochamy się czasami codziennie i to po kilka razy i doszło do wytrysku we mnie? Ostatnio raz kochałam się z nim wczoraj (14lutego) i test ciążowy zrobiłam dzisiaj (15lutego) wyszedł mi negatywny, ale z tego co wiem to nie zawsze prawidłowo wskazują. Mam małe objawy ciąży takie jak: bóle pod brzuchem, bóle kręgosłupa, duży apetyt, cały czas zmęczona jestem i nawet zdarzy mi się spać w dzień oraz gęsty śluz. Potrzebuję pomocy, bo nie wiem co mam robić. Mam zamiar zrobić jutro (16lutego) następny test. Pomocy! Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu.
Test ciążowy należy wykonać ok.6-7 dni od współżycia, wtedy dopiero będzie wiarygodny.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl