Czy jestem w ciąży? - nie mam okresu, a test wyszedł negatywny

Jestem 5 miesięcy po porodzie. Juz 3 tygodnie spóźnia mi się okres, każdy test był negatywny. Postanowiłam iść do lekarza - stwierdził, że prawdopodobnie jestem w ciąży, bo mam powiększoną macicę i troszkę siną szyjkę - skierował mnie na USG dopochwowe. Ja postanowiłam jeszcze dla pewności zrobić beta-hCG - wynik był ujemny. Już nie wiem o co chodzi:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Diagnozowanie wczesnej ciąży na podstawie badania "ginekologicznego" nie jest łatwe, choć ginekolodzy starszej daty zwykle nie mają z tym problemu. Skoro testy dają wyniki negatywne, również test z krwi, to najprawdopodobniej nie jest Pani jednak w ciąży. USG ostatecznie pozwoli wykluczyć taką możliwość.

Jeśli karmi Pani dziecko piersią, to opóźnianie się miesiączki nie dziwi - dopóki nie odstawi Pani dziecka całkowicie od piersi, krwawienia miesięczne mogą być bardzo nieregularne. Oczywiście w tym czasie może Pani też zajść w ciążę. Jeśli nie karmi Pani już od dłuższego czasu piersią, to miesiączki również mają prawo pojawiać się póki co w nierównych odstępach, ze względu na powolny powrót po ciąży równowagi układu hormonalnego odpowiedzialnego za funkcje rozrodcze.

Pozdrawiam serdecznie!