Czy jestem w ciąży? Pilne!

Dostałam L*****e podjęzykowo na okres 7 dni. Potem wystąpiło bardzo skąpe plamienie, które zanikło po 2 dniach. Następnego dnia współżyliśmy z narzeczonym 2 razy bez zabezpieczenia. Czy jest możliwe, bym mogła zajść w ciążę podczas tych stosunków?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

stosunek zaraz po krwawieniu nie jest najlepszym zabezpieczeniem, gdyż może dojść do przyspieszenia owulacji i skrócenia okresu. Każdy stosunek bez zabezpieczenia jest obarczony ryzykiem ciąży - dlatego, by uniknąć kolejnego stresu, proszę stosować skuteczną antykoncepcję