Czy jestem w pełni zabezpieczona, biorąc dwa opakowania tabletek pod rząd?

Witam, chciałabym uzyskać odpowiedź na pytanie zadane w temacie. Właściwie chodzi mi o to, że jestem w trakcie przyjmowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych (aktualnie jestem w trakcie 7-dniowej przerwy) i wystąpiła po 3 dniach miesiączka. Wszystko się zgadza, tylko,że mój okres jest mniej obfity, a ilość krwi w porównaniu do miesiączek z okresu sprzed przyjmowania tabletek, znacznie się zmniejszyła. Dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy jest to ta "miesiączka z odstawienia" czy tylko plamienie, bądź krwawienie śródcykliczne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To, co Pani obecnie obserwuje, to jak najbardziej krwawienie z odstawienia - występuje po odstawieniu tabletek na okres 7-dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia zazwyczaj jest mniej obfite od "zwykłej" miesiączki występującej podczas naturalnego cyklu. Krwawienie lub plamienie śródcykliczne to natomiast częste działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych, które pojawia się zwykle tylko podczas przyjmowania pierwszych kilku opakowań. Zgodnie z nazwą, z tego typu krwawieniem mamy do czynienia podczas łykania tabletek, przed przerwą. Pani najwyraźniej ten problem nie dotyczy.

Pozdrawiam serdecznie!