Czy jestem w pełni zabezpieczona, biorąc dwa opakowania tabletek z rzędu?

Witam serdecznie. Piszę do Państwa po raz drugi, gdyż uzyskałam z Państwa strony satysfakcjonującą odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Tym razem chciałabym się dowiedzieć, czy jeżeli przyjmę pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych 7 dnia miesiączki i nie zrobię po nim 7-dniowej przerwy (nie chcę, by wystąpiła miesiączka, gdyż wyjeżdżam na wakacje) i zacznę od razu (pomijając tydzień przerwy) przyjmować kolejny blister, to czy będę w pełni zabezpieczona przy zażywaniu tabletek z drugiego blistra? Zdaję sobie sprawę z tego, że przyjmując pierwszą tabletkę 7 dnia miesiączki muszę dodatkowo zabezpieczać się do skończenia pierwszego blistra, ale czy przy drugim opakowaniu będę już w pełni chroniona (przypominam, że jestem zmuszona pominąć 7-dniową przerwę i że są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne). Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci tabletek antykoncepcyjnych nie podają informacji na temat poruszony przez Panią... Można się spodziewać, że w przypadku opisanym przez Panią, podczas zażywania tabletek z drugiego opakowania nie będzie konieczne stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji. Jednak prawda jest taka, że jeśli nie stosuje się tabletek według zaleceń, nikt nie gwarantuje 99% skuteczności, jak to jest w przypadku stosowania się do zaleceń producenta. Najlepiej byłoby, gdyby poradziła się Pani swojego lekarza...

Proszę pamiętać, że w przypadku zażycia jednego opakowania po drugim, bez przerwy, w połowie drugiego opakowania może pojawić się krwawienie z dróg rodnych.

Pozdrawiam!