Czy jestem zabezpieczona jeśli przerwa w braniu tabletek trwała 2 tygodnie?

Przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych trwa 7 dni. Ja zrobiłam 2 tygodnie po czym nadal biorę tabletki. Czy nadal jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Wydłużając przerwę powyżej 7 dni istotnie zwiększa Pani ryzyko ciąży (odblokowane w ten sposób jajniki produkują zwiększoną liczbę komórek jajowych). Szansa na zapłodnienie jest niezwykle duża (większa niż bez stosowania tabletek). Proponuję w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę.