Czy jestem zabezpieczona pomimo zażycia tabletki nie w pierwszy dzień okresu?

Witam, pierwszy raz zaczęłam brać tabletki, ale mam wrażenie, że źle je zaczęłam brać, ponieważ w dzień przewidywany na okres, nie czekając na krwawienie, zażyłam pierwszą. Po tym nie dostałam okresu, mimo że w ten dzień, kiedy wzięłam tę tabletkę, objawy miałam jak co miesiąc strasznie bolał mnie brzuch, ale nie miałam jeszcze krwawienia, no i zaczynając brać te tabletki nie dostałam już go. Teraz jestem przy 8-smej tabletce i się zastanawiam, czy w ogóle jestem zabezpieczona??? No i nie wiem, co mam zrobić: przestać brać tabletki, poczekać na okres i w następnym miesiącu, jak przyjdzie kolejne krwawienie, zacząć od nowa w pierwszy dzień krwawienia, czy brać te tabletki dalej do końca??? A potem po 7-dniowej przerwie następne opakowanie??? Tylko czy wszystko nie będzie szło źle skoro źle zaczęłam, i czy one będą w ogóle mnie zabezpieczały przed ciążą??? Dodam tylko, że zawsze mam okres regularny, jak w zegarku, co 28 dni, może dlatego nie czekając na krwawienie, zaczęłam od razu, mając pewność, że i tak przecież przyjdzie. Bardzo proszę o odpowiedź, co jest najlepsze, żeby teraz zrobić, przerwać??? Czy brać je dalej? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po 7 regularnie przyjętych tabletkach antykoncepcja jest pełna. W pierwszej kolejności proponuję sprawdzić, czy nie jest Pani w ciąży. Jeśli nie - może Pani kontynuować stosowanie preparatu (chociaż przyjęcie pierwszej tabletki w taki sposób jest skrajnie nieodpowiedzialne). Dalsze zabezpieczenie jest zachowane.