Czy jestem zarażona HBV?

Witam, chciałam się dowiedzieć czy w moich badaniach jest coś niepokojącego, a szczególnie chodzi mi o żółtaczkę typu b, a jestem w ciąży? RBC- 4,49 mln/ql HGB-13,7 g/dl HCT-38,6% MCV-86,0 fl MCH-30,5 pg MCHC-35,5g/dl RDW-CV-13,6% RDW-SD-37,7 fl WBC-10,8 tys/ql LYM-1,6 tys/ql MXD-0,5 tys/ql NEU-8,7 tys/ql LYM%-14,9% MXD%-4,3% NEU%-80,8% PLT-262 tys/ql PDW-14,7 fl MPV-11,0 fl P-LCR-34,6% GLUKOZA 80. MG/DL WYNIKI ANALIZY MOCZU: UROBILINOGEN: NORMAL BILIRUBINA: NEG KETON: NEG KREW: NEG BIALKO: NEG AZOTYNY:NEG LEUKOCYTY:NEG GLUKOZA:NEG CIEZAR WLASCIWY:1,025 PH:6.0 BARWA:ZOLTA PRZEJRZYSTOSC:ZUPELNA OSAD: LWUKOCYTY:0-5 W POLU WIDZENIA NABLONKI PLASKIE:LICZNE SLUZ:MIERNY BAKTERIE:NIELICZNE ASO LATEX- DO 200IU/ML RF LATEX- DO 8IU/ML WAALERA ROSEGO LATEX-DO 8IU/ML ODCZYN USR (-)UJEMNY IMMUNOCHEMIA Toxo IgG 200,6 IU/ml Toxo IgM 0,162 COI Rubella IgG 833,2 IU/ml Rubella IgM 0,304 COI CMV IgM ujemny CMV IgG <4,0 IU/ml
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii jest prawidłowy. Wysokie stężenie krwinek białych (WBC) wynika z faktu, że w ciąży wzrasta ilość neutrofilów (jednego z rodzajów białych krwinek). Zastrzeżeń nie budzą także wyniki pozostałych badań.

Wyniki oznaczeń przeciwciał świadczą o:
- odporności przeciwko wirusowi różyczki,
- kontakcie w przeszłości z pierwotniakiem Toxoplasma gondii wywołującym toksoplazmozę (taki wynik oznaczenia w pierwszym trymestrze ciąży z dużym prawdopodobieństwem pozwala stwierdzić, że do zarażenia doszło przed ciążą, a tym samym infekcja nie jest niebezpieczna dla rozwijającego się płodu),
- braku infekcji wirusem cytomegalii - ewentualne zarażenie sie w ciąży stanowi zagrożenie dla płodu.

Co do Pani pytania dotyczącego zarażenia wirusem zapalenia wątroby typu B - powyższe badania nie dają na nie odpowiedzi. W podstawowej diagnostyce tego zakażenia wykonuje się badania na obecność antygenu wirusa (HBsAg) i przeciwciał (anty-HBs).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.