Czy jestem zarażona toksoplazmozą?

Proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania krwi w kierunku Toxoplazmozy. Planuję zajść w ciążę. Lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie na Poradni Chorób zakaźnych. Mój wynik IgM 0,172 S/CO (zakres <0,8 niereaktywny, >0,8-<1,0 niejednoznaczny, >1,0 reaktywny) IgG 618,00 IU/ml (zakres <1,0 niereaktywny, >1,0-<3,0 niejednoznaczny, >3,0 reaktywny)

Witam! Wyniki badań (ujemne przeciwciała IgM, dodatnie IgG) świadczą o przebytej w przeszłości infekcji toksoplazmozą, która zazwyczaj przebiega bezobjawowo. Świadczą również o odporności na ponowne zakażenie toksoplazmą. Nie świadczą natomiast o świeżej infekcji w która jest niebezpieczna dla płodu (wywołuje zapalenie łożyska i przejście tą drogą pasożytów do płodu). Jest to bardzo korzystna sytuacja dla kobiety planującej ciążę, ponieważ nawet gdyby miała Pani w ciąży styczność z toksoplazmozą, to nie będzie ona potencjalnie groźna dla dziecka.