Czy jestem zarażona toksoplazmozą? Planuję zajść w ciążę

Witam! Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań na toksoplazmozę. Planuję niedługo zajść w ciążę i chcę wiedzieć, czy jest jakieś ryzyko dla dziecka. Czy jestem zarażona, czy mam przeciwciała chroniące mnie czy nie? Oto moję wyniki:  TOKSOPLAZMOZA gondii Przeciwciala w klasie--- IgM wynik 0,242 jednostka S/CO <0.8 ujemny >0,8-<1,0 niejednoznaczny > 1,0 dodatni TOKSOPLAZMOZA gondii Przeciwciała w klasie---- IgG wynik 0,13 jednostka IU/ml <1,0 ujemny >1,0-<3,0 niejednoznaczny >3,0 dodatni Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.

Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.