Czy jestem złą matką?

Witam! Mam 29 lat. Urodzilam niedawno kolejne dziecko.Od jego urodzenia tylko myśle tylko żeby nie powiedzieć mu czegoś złego, mam obsesje.Niedawno leżąc przeszła przez głowę myśl "umrzyj" choć nie miałam dziecka na myśli wmawiam sobie że to jej powiedziałam!!Caly dzień od kilku miesięcy tłumaczę sobie,że nic nie powiedziałam ale to nic nie daje Nie mogę na niczym sie skupić , mam ogromne wyrzuty sumienia Jak sobie mam poradzić Kocham dziecko nad życie i bardzo cierpię.

Witam serdecznie,
Przede wszystkim zrozum, że nie jesteś złą matką. Te myśli, żeby nie powiedzieć dziecku czegoś złego mogą być natrętnymi myślami występującymi w przypadku zaburzeń nerwicowych. Ponadto te myśli nie dają Ci spokoju, czujesz się winna i masz wyrzuty sumienia. Myślę, że powinnaś poszukać pomocy psychologa, który dokładnie zdiagnozuje, skąd one się biorą.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie, nie jest Pani złą matką. Być może jest Pani osobą nadmiernie przeciążoną, pod wpływem silnych stresów lub Pani myśli są np. przejawem depresji poporodowej. Bardzo proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą bądź psychologiem i pozwolić sobie pomóc. Jest możliwe, żeby poczuła się Pani lepiej i natrętne myśli odeszły.

Pozdrawiam!