Czy jeszcze urosnę, jeśli tak, to ile?

Moja mama ma 157 cm, a tata 179 cm. Ja mam prawie 15 lat i chodzę do 2 klasy gimnazjum. Jestem dziewczyną. Mam 158 cm. Bardzo zależy mi na wzroście, gdyż wszyscy mówią mi, że mam twarz modelki, ale nie mam odpowiedniego wzrostu! Poza tym większość moich koleżanek ma ok. 170 cm i więcej. Chciałabym mieć chociaż 168 cm, czy to możliwe? Miesiączkę dostałam w wieku 12 lat. Bardzo proszę o odpowiedź. Chciałabym się dowiedzieć, czy mam jeszcze szansę urosnąć, ale jeśli tak, to ile mnie więcej, to dla mnie b. ważne. A i jeszcze drugie pytanie, czy nie jestem za gruba, zawsze byłam taka szczupła, a teraz... ważę ok. 48 kg. Ale najważniejszy jest wzrost, jeśli są jakieś ćwiczenia i dieta, które mogłyby mi pomóc, to proszę je wypisać. Liczy się każdy cm, mam z tego powodu ogromny kompleks. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
masz dopiero 15 lat, z tego też względu jest jeszcze spora szansa, że urośniesz. Nie jestem w stanie określić ile dokładnie, gdyż zależy to od wielu czynników. Warto zadbać o prawidłową dietę.
Nie może w niej zabraknąć produktów mlecznych, ryb drobnoościstych (są dobrym źródłem białka).
Wzrastanie stymuluje także witamina D, która jest wytwarzana przez nasz organizm, kiedy poddajemy się ekspozycji na światło słoneczne. Warto więc spędzać czas na świeżym powietrzu, kiedy świeci słońce.
Regularnie ćwicz - to wzmacnia kości.
Nie odchudzaj się!
Pozdrawiam