Czy jeżdżenie na rolkach i rowerze powiększa uda?

Mam 14 lat, 153 cm i 60 kg. Chciałabym schudnąć. Ćwiczę na wf., jeżdzę codzienie rowerem 8 km, raz w tygodniu jeżdzę na basen. Wykonuję ok. 100 brzuszków, nożyce. Czasami jeżdzę na rolkach. Biegam trochę. Czy te ćwiczenia nie powiększą moich ud? Nie jem po 18. Wszystkie posiłki jem, I i II śniadanie. Jak schudnąć? Wiem, że macie pełno takich wiadomości. Odpowiedzcie na moją.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Z BMI odniesionego do siatek centylowych rzeczywiście wynika, iż ważysz za dużo. Pamiętaj jednak, iż nie jest to wiążące. Ostatecznej oceny masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej, gdyż na jej podwyższoną wartość może składać się wiele czynników: obrzęki, "ciężka" budowa ciała, rozbudowane mięśnie.

Myślę, że przy tak dużej dawce ruchu, redukcja masy nie będzie problemem. Najistotniejsze jest, abyś nie tyła, wtedy jest duża szansa, że po prostu wyrośniesz z "kilogramów". Pamiętaj, że zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu.

Postaraj się po prostu nie objadać słodyczami, przekąskami i fast foodami. Myślę, że to wystarczy. Dodatkowo unikaj słodzonych napojów.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Jadaj regularnie - łącznie 5 posiłków dziennie, każdy co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam

PS I nie smuć się, a tym bardziej nie poddawaj! Pamiętaj, że odchudzanie powinno przebiegać pod opieką lekarza/dietetyka.
Jesteś za młoda, żeby odchudzać się na własną rękę.