Czy jeżeli będę jadła tak jak teraz to mam szansę na schudnięcie?

Witam W swoim życiu wypróbowałam mnóstwo tzw. ,, diet cud,, i NARESZCIE doszłam do wniosku, że takie dietki tylko szkodzą i są zupełnie bez sensu, ponieważ przez jakiś określony czas głodzimy się i mimo, że tracimy na wadzę w dość szybkim tempie to i tak po jakimś czasie wycieńczeni wracamy do starych nawyków i tyjemy jeszcze z nadwyżką i tak tworzy się błędne koło. Dlatego postanowiłam zmienić całkowicie swój sposób odżywiania. Na początku wiadomo, że jest ciężko ale można wygrać z własnymi pokusami. Chciałabym umieścić tutaj swój całodniowy jadłospis i dowiedzieć się od profesjonalisty dietetyka czy jest on wystarczająco zaopatrzony w wartości odżywcze. Dodam jeszcze, że czytałam wiele artykułów i książek na temat odżywiania i starałam się układać mój plan dnia zgodnie z zaleceniami żywieniowymi. Oto on: Śniadanie ok. 8:30 Musli: 2 łyżki otrąb owsianych, 2 mandarynki, 1 kiwi, 1 jogurt naturalny bez cukru. Kawa z mlekiem. Śniadanie II ok. 11;30 Kromka ciemnego chleba z białym chudym serkiem, 1 pomidor, plastry papryki. Obiad ok. 13:30 Ugotowane brokuły i brukselka do tego gotowana pierś z kurczaka. Podwieczorek ok.16:30 2 łyżeczki nasion słonecznika, 2 łyżeczki nasion dyni, 1 łyżeczka siemienia lnianego, 5 orzechów włoskich i to wszystko polane odrobiną jogurtu naturalnego. Kolacja ok. 18:30 Jedna kanapka razowa i 3 łyżki serka wiejskiego. Tak wygląda jadłospis z jednego dnia w tygodniu. Oczywiście nie słodzę ani kawy ani herbatek owocowych i ziołowych oraz nie używam masła. Codziennie zażywam jedną kapsułkę falvit by uzupełnić witaminy. W każdym dniu tygodnia moje posiłki się zmieniają zjadam inne warzywa i owoce. Staram się urozmaicać. Proszę mi napisać czy jeżeli będę tak się odżywiać to czy mam szansą na schudnięcie przynajmniej 1 kg tygodniowo. Mam do zrzucenia ok. 10 kg. aaaa raz w tygodniu chodzę na aerobik ;) i codziennie spaceruję.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

cieszę się, że postanowiłaś zmienić swoje nawyki żywieniowe i zdrowo się odżywiać. Niestety nie podajesz swojej masy ciała i wzrostu, przez co nie można ocenić, czy odchudzanie w ogóle jest Ci potrzebne. Te informacje potrzebne są również, by określić Twoje zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze oraz jaka dieta byłaby odpowiednia dla Ciebie. Nie można również określić, czy na takiej diecie będziesz chudnąć 1kg tygodniowo, ponieważ to wszystko zależy od deficytu kalorii jaki powstaje podczas diety w stosunku do Twoich potrzeb.

Dieta powinna być bowiem indywidualnie dopasowana do danej osoby, jej upodobań, stanu zdrowia, czy aktywności fizycznej. Stosując diety na własną rękę można sobie zaszkodzić, zwłaszcza jeśli są to diety drastycznie ograniczające ilość kalorii. Na początek warto zacząć od wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych, które w wielu przypadkach są bardzo korzystne np. zamiana potraw smażonych na gotowane, rezygnacja ze słodyczy i podjadania, jadanie regularnych posiłków itp.

Pozdrawiam