Czy jeżeli jestem w ciąży, fizikoterapia może zaszkodzic dziecku?

Witam. Wynik b-HCG to 17mlU/ml. Ginekolog powiedziała, że ona nic nie wie, że mam czekać 2 tygodnie i powtórzyć test. Miesiączka spóźnia mi się 6 dzień. Poprzedni cykl 29 dni. Miesiączkę ostatnio miałam od 24.06 do 29.06.

Obecnie chodzę na rehabilitację - mam wykonywane ultradźwięki na kolano, laser na lędźwia i palec i TENS na szyję. Boję się, że, jeśli jestem w ciąży, może to zaszkodzić dziecku. Zrezygnować? Dodam, że bycie w ciąży spełnia moje największe marzenie-staramy się z mężem o dziecko od 2 lat :(

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej jest Pani w bardzo wczesnej ciąży. Generalnie, dla bezpieczeństwa płodu, zaleca się zaniechanie fizykoterapii, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Może Pani zrezygnować z najbliższego zabiegu, do czasu potwierdzenia ciąży. Jeżeli wynik bHCG wykonany za kilka dni będzie wyraźnie wyższy, oznaczać to będzie rozwijającą się ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!