Czy jeżeli lekarz wykryje lęki i depresję, to zabiorą mi dzieci?

Czy jeżeli lekarz wykryje u mnie lęki i depresje zabiorą mi dzieci przez tą chorobe??? mam spory problem i boje się iść do specjalisty i boje się wychodzić z domu. Nie wiem co mam robić

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty (np.;Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego), którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani objawy i zaproponować odpowiednie leczenie (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Nie, nie odbiera się dzieci rodzicom z samego faktu, że chorują np.: na depresję czy zaburzenia lękowe. Właśnie udając się po pomoc dla siebie - pośrednio wykazuje Pani troskę wobec dzieci.

Nie odbiera się dzieci w momencie, gdy osoba choruje na depresję, czy zaburzenie lękowe. Chyba, że stan ten jest na tyle silny, że chory nie potrafi zajmować się sam sobą, a co za tym idzie - tym bardziej swoimi dziećmi. Wtedy rzeczywiście może zostać postawiona sprawa o odbiór praw rodzicielskich.
Polecam udać się na terapię - po pierwsze wyjdzie Pani ze swoich problemów, po drugie pokaże Pani swoje zaangażowanie i chęć zmiany. Im dłużej Pani będzie czekać, tym problem może narastać - a wtedy może być różnie. Depresja i lęk - szczególnie w bardzo dużym natężeniu (a wydaje mi się,że o takim mówimy) "same nie przejdą". Psychoterapia w tym wypadku jest dla Pani bardziej niż wskazana. Pozdrawiam.